هدف از عزاداری امام حسین (ع) آشنا شدن با روح عاشورا است شهردار شاهرود با اشاره به اینکه قیام امام حسین(ع) حیات مجددی به اسلام داد و امام حسین(ع) با شهادت خود ارزش های دینی را باقی گذاشت، گفت:هدف از عزاداری امام حسین (ع) آشنا شدن با روح عاشورا است.
هدف از عزاداری امام حسین (ع) آشنا شدن با روح عاشورا است

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه قیام امام حسین(ع) حیات مجددی به اسلام داد و امام حسین(ع) با شهادت خود ارزش های دینی را باقی گذاشت، گفت:هدف از عزاداری امام حسین (ع) آشنا شدن با روح عاشورا است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شهری شاهرود، محسن احمدی ضمن تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی به عزاداران و شهروندان شاهرودی با بیان اینکه عزاداری و گریه بر مصیبت های امام حسین )ع) تنها هدف برگزاری مراسمات ماه محرم الحرام نباید باشد، افزود: این عزاداری ها، اهداف بزرگی دارند تقویت روح استکبار ستیزی، بصیرت افزایی، حفظ مکتب و شریعت امامان، تزکیه نفس، معرفی اهل بیت معصوم (ع) به عنوان الگو مسلمانان، وحدت میان امت مسلمان، معرفی اسلام حقیقی به جهانیان، کسب معنویت و تعلیم معارف دینی و …از مهمترین این اهداف است.

وی ضمن بیان این مطلب که ایجاد وحدت و تقویت ارتباط میان مسلمانان یکی دیگر از اهداف بلند عزاداری های محرم است، ابراز داشت:جامعه مسلمان برای رسیدن به خواسته های خود نیازمند هماهنگی و ارتباط های قوی و پیوند عاطفی میان تک تک افراد است و این مناسبت های مذهبی بهترین فرصت برای تقویت وحدت و شرح مسیر پیش روی جامعه اسلامی است، که ماه محرم به عنوان یکی از مهم‌ترین این فرصت ها به شمار می‌رود.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه تمهیدات ویژه شهرداری شاهرود برای ایام محرم انجام شده و شهر را با شور و فضاسازی خاصی آماده عزاداری ایام محرم الحرام کرده ایم، اظهار داشت: تمام نیروهای خدماتی شهرداری شاهرود آماده خدمت گذاری به عزاداران حسینی در این ایام هستند.

  • نویسنده : سهیلا دهقانی
  • منبع خبر : شاخص روز